سروش     RSS     Admin
دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات
۱۳۹۸/۱۲/۱۶

سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در تکاپوی مقابله موثر مدیریت شهری و روستایی با انتشار ویروس کرونا

مدیرکل ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور و دبیر مقابله با کرونا در این سازمان گفت: با توجه به ضرورت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در جامعه و بهره گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود در این امر، سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور تلاش کرده تا زمینه انجام اقدامات لازم در این موضوع از سوی بیش از ۱۳۰۰ شهرداری و بیش از ۳۷ هزار دهیاری با همکاری سایر دستگاهها را فراهم نماید.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، رمضان امینی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: در این راستا ابِلاغیه های مختلف مرتبط با جلوگیری از انتشار ویروس کرونا بصورت مستمر به استانداریها، شهرداریها و دهیاریها ابلاغ شده و از مدیریت شهری و روستایی خواسته شده  که شهرداریها و دهیاریها باید اقدامات لازم را در همکاری با مسوولان بهداشتی و درمانی و سایر دستگاهها در زمینه های مختلف از جمله ضدعفونی نمودن و گندزدایی محیط شهرها و روستا و همچنین ساختمان های شهرداری و دهیاری انجام دهند.

وی افزود: اقدامات شهرداریها و دهیاریها در زمینه جلوگیری از انتشار ویروس کرونا بطور مستمر از سوی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور  و معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداریها پایش و ارزیابی می شود.

دبیر ستاد کرونا در سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در ادامه گفت: با توجه به گزارش های رسیده از شهرداریها و دهیاری ها و استانداریها و ارزیابی این موارد، تاکنون چند شیوه نامه و بخشنامه تخصصی در حوزه های وظیفه ای مدیریت شهری و روستایی با هدف جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در مناطق شهری و روستایی و اجرای اقدامات لازم تدوین و ابلاغ شده است و موضوعات مورد نظر شهرداریها و دهیاریها را از طریق وزارتخانه ها و دستگاههای ذیربط تا حصول نتیجه پیگیری می کنیم.

وی همچنین اضافه کرد: با توجه به اعلام شناسایی موارد مشکوک به "ویروس کرونا" در کشور و در راستای پیشگیری از انتشار این ویروس در اماکن و فضاهای عمومی، دستورالعمل پیشگیری از انتشار ویروس کرونا دراماکن و فضاهای عمومی و وسایل نقلیه عمومی و همچنین شیوه نامه استفاده از متروها با رویکرد جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تهیه و به سراسر کشور ابلاغ شد.

وی افزود: با توجه به اهمیت اجرای اقدامات پیشگیرانه در تاکسی ها و  پایانه های مسافربری شهرداری ها که از اماکن پرتردد شهروندان است، راهنمای کنترل محیطی برای مقابله با ویروس کرونا در پایانه های مسافربری، راهنمای ضدعفونی کردن و گند زدایی پایانه ها و راهنمای راهنمای کنترل محیطی برای مقابله با کرونا ویروس در اماکن عمومی و چک لیست پیشگیری از کرونا به سازمانهای تاکسیرانی و حمل و نقل بار و مسافر  و سازمان های پایانه های مسافربری شهرداری ها و مدیریت های بار و مسافر شهرداری ها بر اساس دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و اموزش پرشکی ابلاغ شد.

امینی ادامه داد: بر اساس گزارش های دریافتی از شهرداریها و تماس های مستمر با آنها با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، عملیات گندزدایی و ضدعفونی ایستگاهها و واگن های مترو، اتوبوس ها و تاکسی ها و پایانه‌های مسافربری شهرداریها با جدیت و بصورت شبانه روزی در حال انجام می باشد.

وی افزود: در مناطق روستایی هم دهیاری ها با هماهنگی استانداریها، فرمانداریها و بخشداریها و سایر دستگاههای ذیربط در حال انجام اقدمات مختلفی به منظور مقابله با شروع ویروس کرونا در می باشند.

وی اضافه کرد: شهرداریها و دهیاریها طی روزهای اخیر اقدامات گسترده ای را به منظور همکاری در فرهنگ سازی ها و ارایه آموزش به هموطنان در زمینه مقابله با کرونا هم در سطح شهرها و روستاها و هم در فضای مجازی با همکاری دستگاههای بهداشتی و درمانی انجام داده اند که این اقدامات هر روز گسترده تر میشود.

امینی همچنین گفت: از شهرداریها خواسته شده تا با توجه به دستورات بهداشتی ابلاغ شده، تا حد امکان موضوعات مرتبط با ارباب رجوع و شهروندان را از طریق سایت، پورتال و سامانه های شهرداری و بصورت الکترونیکی انجام و پاسخ دهند.

وی افزود: انشاالله در فرصتی مناسب شهرداری ها و دهیاری هایی که در ارزیابی های اخیر در حوزه پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و ضدعفونی اماکن عمومی حضور موثرتری داشته اند، تجلیل می شوند.

وی همچنین به ضدعفونی کردن ساختمان های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور و پی گیری مکاتبات این سازمان بصورت الکترونیکی با هدف عدم مراجعه حضوری خبر داد.


تعداد بازدیدها : ۷۱۵
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQAB-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟